Open/Close Menu Poliambulatorio Pirano
Išči

Spoštovani pacienti,

V ZD Piran, Cesta solinarjev 1, 6320 Portorož v Covid točki izvajamo odvzem brisov na Sars Covid-19.

HAGT testi

V ZD Piran nadaljujemo z brezplačnim testiranjem po drive-in sistemu s hitrimi testi HAGT na Covid-19.
    V tem tednu s bodo testiranja izvajala:

– v torek od 10:00 do 15:00
    – v sredo od 10:00 do 15:00
    v petek zaradi praznika testiranj ne bo

Testiranje je namenjeno vsem ki potrebujejo test na Covid. Za testiranje je potrebna kartica zdravstvenega zavarovanja KZZ ali Evropska kartica zdravstvenega zavarovanja(za tujce članice EU), samoplačniških hitrih testov ne izvajamo.

Lokacija testiranja: Zdravstveni dom Piran v Luciji, Cesta solinarjev 1, 6320 Portorož.

Na testiranje se prosim pripeljete z osebnim vozilom z zaščitno masko pod nadstrešek ambulante Nujne medicinske pomoči.
    Predhodno naročanje ni potrebno!!

Naj vas opozorimo, da na naši točki za hitra testiranja pisnih potrdil o opravljenem testu ne izdajamo, temveč prejmete SMS sporočilo.

• PCR testi

Na odvzem brisa vas na podlagi bolezenskih znakov ali možni izpostavitvi napoti osebni izbrani zdravnik (ali nadomestni zdravnik). Turiste ter osebe katere živite v občini Piran, a tu še nimate izbranega zdravnika, pa lahko napoti zdravnik nujne medicinske pomoči. Telefonska št. za naročanje za neobčane občine Piran 064/144-966 (koordinator Covid točke) od ponedeljka do petka od 7:00 do 14:00.

• Samoplačniški brisi

Opravljamo tudi samoplačniške brise na Sars Covid-19. Na odvzem se morate naročiti pri vašem osebnem izbranem zdravniku, kdor nima izbranega zdravnika v občini Piran pa se lahko obrne na ambulanto Nujne medicinske pomoči.

Samoplačniški brisi se izvajajo od ponedeljka do četrtka.

Cena storitev samoplačniškega brisa je 100€.

Na samoplačniški bris lahko pridte s predhodno najavo (pri osebnem izbranem zdravniku), na dan testiranja s seboj imejte potrdilo o plačanem testu – ki ga pustite osebju, ki vam bo vzel bris.

Plačilo opravite dan pred testiranjem in si ga natisnete.

KODA NAMENA: MDCS
    NAMEN: PL. SAMPL. TEST COVID
    NA TRR:
    SI56 01290-6030923140
    BIC BANKE: BSLJSI2X
    REFERENCA 00 210300-210300

PREJEMNIK: ZDRAVSTVENI DOM PIRAN, CESTA SOLINARJEV 1, 6320 PORTOROŽ

• Navodila za pridobitev potrdila ob izdani karanteni

Obrazec »potrdilo o prestajanju karantene na domu / Potrdilo o karanteni« je zdaj možno oddati v elektronski obliki prek portala eUprava. Potrdilo o napotitvi v karanteno lahko izda NIJZ ali policija, zdaj pa je za potrdilo o prestajanju karantene na domu, ki služi tudi kot dokazilo delodajalcu, možno zaprositi tudi prek spleta.

Potrdilo o karanteni na domu zaradi visoko tveganega stika z osebo, ki je bila okužena s koronavirusom SARS-CoV-2, bodo prejeli na elektronski naslov, ki ga navedejo v vlogi. Potrdilo osebe predložijo delodajalcu oziroma vložijo v potrebnih postopkih za povračilo nadomestila prihodka, skladno z interventno zakonodajo.

Povezava na portal eUprava – Obrazec – Potrdilo o karanteni

• Obveščanje o rezultatih

Obveščanje o rezultatih brisa poteka sedaj preko NIJZ z SMS obveščanjem. Navodila za prevzem rezultata najdete tukaj!

• Povezave in navodila