PROGRAMI SVETOVANJA ZA ZDRAVJE - SREČANJA

PROGRAMI SVETOVANJA ZA ZDRAVJE

Pri Vašem izbranem zdravniku ali referenčni medicinski sestri ste opravili preventivni zdravstveni pregledza bolezni srca in ožilja. Zato Vam je predlagana udeležba v Programih svetovanja za zdravje.

OSNOVNE DELAVNICE so namenjene vsem, ki želite storiti nekaj za svoje zdravje in potekajo kot enkratno srečanje v skupini:

OHRANJANJE ZDRAVJA, kjer boste dobili osnovne informacije o zdravem življenjskem slogu, procesu spreminjanja nezdravih navad, motivaciji in možnostih vključitve v nadaljevanje programa glede na vaše želje in potrebe,

DEJAVNIKI TVEGANJA,kjer spoznate vpliv bioloških dejavnikov tveganja, kot so povišan krvni sladkor, maščobe v krvi in povišan krvni tlak, na nastanek bolezni ter povezanost teh dejavnikov z življenjskim slogom,

TEHNIKE SPROŠČANJA, kjer boste spoznali osnovne značilnosti sproščanja in preizkusili tri različne tehnike, da jih boste lahko izvajali tudi doma.

OHRANJANJE ZDRAVJA

2. ponedeljek v mesecu

12. 2. 2018

12. 3. 2018

09. 4. 2018

DEJAVNIKI TVEGANJA

3. ponedeljek v mesecu

19. 2. 2018

19. 3. 2018

16. 4. 2018

TEHNIKE SPROŠČANJA

4. ponedeljek v mesecu

26. 2. 2018

26. 3. 2018

23. 4. 2018

Srečanja so v ZD Lucija, Cesta solinarjev 1, predavalnica - soba A13 ob 18.00 uri.

Brez napotitve se lahko vključite v delavnici SPOPRIJEMANJE S STRESOM in  OPUŠČANJE KAJENJA – v skupini ali individualno.

Vsi, ki boste želeli nadaljevati programe svetovanja za zdravje, se lahko ob napotitvi zdravnika ali referenčne medicinske sestre vključite v delavnice:

ZDRAVA PREHRANA, ZDRAVO HUJŠANJE, TELESNA DEJAVNOST – GIBANJE in SPOPRIJEMANJE S TESNOBO/DEPRESIJO.

Vsi programi so brezplačni. Potrebujete le veljavno zdravstveno zavarovanje.

Dodatne informacije: v ponedeljek in torek popoldan in od srede do petka dopoldan pri koordinatorici programov Tadeji Bizjak, ZD Lucija, Center za promocijo zdravja - soba B16.

Tel. 05 62 07 221 in 041 63 44 80 ter preko elektronske pošte tadeja.bizjak@zd-piran.si